Mednarodni dan prostovoljstva

Objavljeno .

Mednarodni dan prostovoljstva je razglasila OZN na 40. zasedanju generalne skupščine s svojo resolucijo 17. decembra 1985.Od takrat se vlade, Združeni narodi in civilne družbene organizacije pridružujejo prostovoljkam in prostovoljcem iz vsega sveta pri praznovanju 5. decembra - mednarodnega dneva prostovoljstva.

Ta dan je samo en dan, ki vsekakor ni dovolj, saj je širjenje prostovoljstva in navduševanje novih ljudi za opravljanje te dejavnosti, ki poteka vsak dan, 7 dni na teden, 365 dni na leto. 5. december je tako neskončno dolg dan!

UNICEF-ove prostovoljke pri društvu LIPA Domžale smo v počastitev tega praznika organizirale prodajno razstavo Punčk iz cunj v prostorih Centra za mlade Domžale in se tako pridružile njihovemu tradicionalnemu dobrodelnemu Boljšaku v dneh od 28. novembra do 2. decembra 2016.

V Lipi imamo prostovoljce na večih področjih: v domovih starejših občanov, v gasilskih društvih, v RK, Karitasu...

Vabimo tudi vse druge, ki jim prostovoljstvo ni tuje!
 
Nekaj utrinkov z razstave:                                                                                Avtor:Mirjana Kavčič
 
dan prostovoljstva321
dan prostovoljstva300
dan prostovoljstva303
dan prostovoljstva296dan prostovoljstva301

webstat admin