Nahajate se v arhivu novic 2007 do marca 2012 društva Lipa Domžale. Nova verzija spletišča je (kliknite) tukaj

Arhiv novic od novembra 2007 do marca 2012

Na prejšnjo stran

Otvoritev razstave keramičnih umetnin Zeleni telefon v Kamniku

Razstavo keramičnih umetnin je odprla mentorica keramičarske skupine društva Lipa Domžale Lučka Šičarov, o razstavi pa je spregovorila tudi keramičarka Breda Podbevšek.

Izdelati keramični telefon je izredno zahtevno, a Lipinim keramičarkam in keramiku je to odlično uspelo. Obiskovalce je seveda zanimalo, zakaj naslov razstave Zeleni telefon? Mentorica nam je povedala, da pač "zato!" Seveda pa predvsem zato, ker odprtje razstave sovpada z dnevom zemlje.

Za dobro vzdušje na otvoritvi je poskrbela tudi Mira Jarc - zapela in na kitari zaigrala  nam je nekaj narodnih.

Ustvarjalke in ustvarjalec keramičnih telefonov in cvetličnih loncev so:
Rozi Drolc, Maja Jovan, Franci Kerč, Marjana Kolar, Magda Mohar, Breda Podbevšek, Mili Radmelič, Darja Zupan, Barbara Gortnar, Nataša Belle, Marinka Grkman, Marija Jere, Mirjana Kavčič in Ema Kerle.

Oglejte si nekaj utrinkov iz razstave
(Objavljeno  23.04.2010)