Ste željni pridobivanja dodatnih znanj in druženja v prijetni družbi?

Objavljeno .

DSC00695Društvo Lipa, Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale v svojih vrstah z različnimi aktivnostmi združujejo generacijo v tretjem življenjskem obdobju iz Domžal in okoliških občin. Kar petindvajset študijskih krožkov s priznanimi mentorji bodo v novem študijskem letu 2021/2022, ki se bo začelo v začetku oktobra 2021, lahko obiskovali slušatelji. Za vse zainteresirane so pred novim študijskim letom pripravili Dan odprtih vrat, s podrobnejšim prikazom programov in izdelkov posameznih študijskih krožkov, ki poteka v času med 20. in 21. septembrom 2021, med 9. in 12. uro.

Marjan Ravnikar, predsednik Društva Lipa, Univerze za tretje življenjsko obdobje Domžale je za naš portal ob dnevu odprtih vrat, ki potekajo v prostorih Društva Lipa Domžale povedal, da njihovo društvo v svojih vrstah z različnimi aktivnostmi združujejo generacijo v tretjem življenjskem obdobju. Pri njih lahko pridobivate ali obnavljate znanje tujih jezikov, se udeležujete kulturnih dogajanj in delavnic, v športno rekreativnih skupinah poskrbite za svoje fizične sposobnosti, v zanimivih strokovno vodenih izletih pa si ogledate kulturne, naravne in zgodovinske zanimivosti doma in v tujini. Prizadevajo si, da oblike študija vsako leto obogatijo in pri tem upoštevajo interese slušateljev.

"K vpisu v novo študijsko leto vabljeni tako upokojenci, tisti, ki se pripravljate na upokojitev in ostali zainteresirani, oziroma vsi, ki ste željni pridobivanja dodatnih znanj in druženja v prijetni družbi," je za naš portal še povedal Ravnikar.

Študijske skupine in mentorji v študijskem letu 2021/2022

 • Angleščina - Vladka Koren, Irena Kordin, Irena Rozman, Urška Drobnič in Laura Ita Tobin
 • Nemščina - Šabec Vilma, Italijanščina - Vera Leban Samobolec
 • Španščina - Mateja Ropas
 • Literarni krožek - Janka Jerman
 • Likovni krožek - Mojca Marija Vila
 • Etnologija - Ana Beno Vrtovec
 • Geografija - Drago Kladnik
 • Orientalski ples - Lea Rigle
 • Umetnostna zgodovina - Lea Rigler
 • Zeliščarstvo - Veronika Gjurin
 • Na zelenjavnem vrtu - Barbara Podlogar
 • Vadba za razgibavanje-joga - Slavka Verovšek
 • Citre, kitara, orkester - Damjana Praprotnik
 • Ljudski godci - Peter Napret
 • Kljekljanje - Marija Rupert
 • Keramika - Marija Rupert
 • Keramika - Breda Podbevšek
 • Izdelava mozaika - Aljaž Vidrajz
 • Restavratorstvo - Žiga Rehar
 • Telovadba - Janka Jerman
 • Pohodništvo - Janka Jerman
 • Kolesarstvo - Anka Cerar
 • QIGONG - Barbara Škarja
 • UNICEF izdelava punčk iz cunj - Metka Paternoster

UČENJE IMA SVOJ ZAČETEK IN NIKOLI KONCA

Vabljeni na Dan odprtih vrat, ki bo potekal še v torek, 21. septembra 2021, med 9. in 12. uro v prostorih Društva Lipa Domžale (Ljubljanska cesta 58).

PRI VHODU BODO PREVERJALI PCT POGOJ

Video z dneva odprtih vrat si lahko ogledate na povezavi tukaj.

Avtor: Miro Pivar; Foto, video: Miro Pivar

 

DSC00785

DSC00692

DSC00710

DSC00704

DSC00726

DSC00739

DSC00764