Izlet Lipe v Maribor ob Kulturnemu prazniku

Objavljeno .

Stara trtaIzlet Lipe v Maribor ob Kulturnemu prazniku

Nadaljujemo tradicijo obiskov kulturnih ustanov ob Kulturnem prazniku. Letos smo pripravili ogled Maribora, ki je bil mesto kulture pred nekaj leti. Sprehodili smo se po treh trgih – Glavni trg, Trg Leona Štuklja in Slomškov trg, in zvedeli veliko o tej lepi »štajerski prestolnici«. Pridružila se nam je lokalna turistična vodnica Jasmina, ki nam je v svojem rojstnem kraju predstavila znamenitosti: Mestni grad, Stolno cerkev, sinagogo, Rotovž s Kužnim znamenjem in Vodni stolp. Na Glavnem trgu smo malo počivali, saj je tam več prijetnih lokalov. Naše pohajkovanje smo seveda končali na Lentu ob Stari trti.

V popoldanskem času smo se zapeljali na Snežni štadion, kjer so nas v hotelu Arena postregli z obaro in jabolčnim zavitkom in tako zadovoljni zaključili zelo uspešen izlet.

Fotografije in priredba teksta Marjan F. Levstek