Razstava ONE IN ON v keramiki

Objavljeno .

DSC00107V avli Knjižnice Domžale bo do tretjega januarja 2022 na ogled razstava keramičnih izdelkov z naslovom »One in on«. Razstavo so pripravile članice keramičnega krožka Društva Lipa, Univerze za tretje življenjsko Domžale, pod mentorstvom Brede Podbevšek.

Članice Društva Lipa Domžale, združene v keramičnem krožku, ustvarjajo z glino že vrsto let. Vse navdušuje delo z glino, saj pri tem spoznavajo različne tehnike, oblikovanje ter svojo kreativnost. Tokrat so na ogled postavili glinene izdelke različnih oblik in  različnih zvrsti, vsi izdelki pa so ustvarjeni z posebno skrbnostjo spretnih prstov. Po pečenju različnih zvrsti gline v pečeh pa so jih še lepo pobarvali z različnimi motivi, tako da so keramiki okusili tudi likovno plat ustvarjanja.

V knjižnici Domžale so na ogled svoje izdelke postavile: Barbara Bučinel, Marjana Golič, Gordana Halič, Andreja Jarc Pogačnik, Franc Kerč, Jožica Merljak, Bojana Pšak, Rozi Drolc, Mirjana Kavčič ter Marjana Kolar. Mentorica keramičnega krožka je Breda Podbevšek.

Vabljeni v Knjižnico Domžale k ogledu razstave keramičnih izdelkov, ki so jih slušateljice keramičnega krožka izdelale z veliko ljubeznijo s svojimi spretnimi prsti.

Video o razstavi si lahko ogledate na povezavi tukaj.

Avtor; Miro Pivar; Foto, video: Miro Pivar

DSC00071

DSC00085

DSC00089

DSC00092

DSC00093

DSC00094

DSC00101

DSC00103

DSC00109

DSC00113

DSC00117

DSC00118