V Radovljico in Škofjo Loko z vlakom

Muzejski vlak radovljica festival cokolade (radolca.si)

Kdaj? V četrtek, 24. marca 2022 ob 7.27 iz Kamnika, ozir. ob 7.43 iz Domžal,

vrnitev ob 18.38 oz. ob 18.57. uri.

Lahko se nam pridružite na kateri koli postaji v bližini vašega doma, zberemo se v Ljubljani.

Kdo? Člani Društva Lipa Domžale, Univerza za tretje življenjsko obdobje s sorodniki, prijatelji …

Vozni red vlaka in program ekskurzije

Odhod

1.

Kamnik

Domžale

7.27

7.43

8.04

2.

8.24

Radovljica

9.15

Radovljica, mesto sladkosti (medu in čokolade)

Dijaki STGŠ Radovljica nas bodo počakali na železniški postaji ter nas pospremili do Linhartovega trga, kjer se bomo osvežili, nekateri tudi posladkali in počakali na naše vodnike.

Radovljica je srednjeveško mesto z ohranjenim obrambnim jarkom in s čudovitim razgledom na Karavanke in Julijske Alpe. Občudovali bomo tudi renesanso in barok. Spoznali bomo spomenik moža iz mestnega grba, spomenik Antonu T.Linhartu, Josipinin vodnjak, Grajski dvor, Radovljiško graščino, Mestni muzej, Čebelarski muzej, Lekarniški in alkimistični muzej, Cerkev Sv.Petra in Lectarjevo hišo. Povedali nam bodo zgodbe o nastajanju slovenskega gledališča in moderne slovenske arhitekture.

Ob 11.30 bo na STGŠ Radovljica že čakal topli obrok, ki ga bodo samo za nas skrbno pripravili dijaki pod mentorstvom svojih prizadevnih učiteljev.

Ob 12.30 se bomo poslovili od gostiteljev v Radovljici, se peš vrnili do železniške postaje ter se odpeljali v Škofjo Loko.

Odhod

3.

Radovljica

12.53

Škofja Loka

13.27

Škofja Loka, Pasijonsko mesto kapucina Romualda, (svetovna dediščina UNESCO) eno najbolje ohranjenih srednjeveških mest.

Z Železniške postaje, ki je v industrijski coni, se bomo v 3 km oddaljen center starega dela mesta odpeljali z avtobusom. Z ogledom bomo pričeli na Mestnem trgu pod vodstvom lokalnega turističnega vodnika.

Spoznali bomo Kapucinsko cerkev s samostanom in knjižnico, Cerkev Sv. Jakoba iz 15. stol., Loški grad in Loški muzej, Rotovž, Kaščo, Staro župnišče, Rokodelski center Duo, sprehodili se bomo po kamnitem in kapucinskem mostu. Ostalo nam bo še nekaj časa za individualni sprehod in ogled mesta ali pa za krajši počitek ob toplem napitku, potem pa znova ob 17.00. uri na avtobus do Železniške postaje ter proti Ljubljani in domov.

Odhod Avtobusa

4.

z AP Škofja Loka

17.00

ŽP Škofja Loka

17.10

Odhod vlaka

5.

z ŽP Škofja Loka

17.24

17.45

6.

18.15

Domžale

Kamnik

18.38

18.57

Prijave in cena enodnevne ekskurzije:

Prijava rezervacije osebno v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa,

do ponedeljka, 21. marca 2022.

Cena vključuje topli obrok s pijačo, vodenje po Radovljici, vodenje po Škofji Loki in izvedbo.

Za člane društva Lipa 25,00 EUR, za nečlane 30,00 EUR,

Samo v primeru napovedanega močnejšega dežja bomo ekskurzijo prestavili na drugi dogovorjeni termin. Prijavljene bomo o tem pravočasno obvestili.

Pojdite z nami, vljudno vabljeni k prijavi!

Program izleta pripravila: Anica Justinek

Predsednik Društva Lipa - Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale Marjan Ravnikar