VABILO na debatni klub (sreda, 17.1.2024 ob 12. uri)

Objavljeno .

VABILO na debatni klub, ki bo v sredo, 17.1.2024 ob 12. uri v prostorih Lipe.

Na prvem srečanju smo govorili o travmi in kako ta vpliva na življenje ljudi. Debato nismo zaključili in jo tako pustili odprto za naše naslednje srečanje. Ob sami debati se je pojavilo kar precej vprašanj in tem. Glavni del debate se je vrtel okoli otrok in njihove vzgoje.

Danes je že na vsakem koraku veliko govora o travmi tako, da je ta beseda že velikokrat zlorabljena za čisto banalne primere. Še posebno med mladimi je to velikokrat očitno.

Dr. Metka Kuhar navaja nekaj primerov: ''Sem travmatiziran ( ker je moja ekipa izgubila tekmo)'', ''Sem depresiven (ker si ne morem privoščiti dragih počitnic)'' ali pa ''Sem odvisna ( od čokolade)''.

Nadaljevali bomo pogovor na temo trauma in spregovorili tudi o kolektivni travni v sodobnem času tako pri nas kot tudi drugod po svetu in kako ta vpliva na nas.

Na koncu bomo spregovorili še o zgodbi Žalost in bes, avtorja Jorge Bucaya.

Vabljeni.

Marija Dodič