Risanje in slikanje se verjetno vsakemu posamezniku zdi precej zahtevno izražanje človeka. Treba je imeti talent, marsikdo reče… No, nekaj je že na tem. A kot je izjavil Anže Kopitar, hokejist svetovne klase, talent nekako predstavlja 30% uspeha, 70% pa trdo delo in vztrajnost, pa ni važno za kakšno dejavnost gre.

Tako bi moral vsakdo, ki se potiho spogleduje s to vrsto dejavnosti v tretjem življenjskem obdobju, najprej verjeti vase, pogumno prijeti za svinčnik, barvice ali čopič in pogumno začeti. Tako si bo obogatil siv vsakdan, se razvijal in izražal na svoj način, užival v druženju in izzivih.

V treh skupinah likovnih krožkov  tedensko ustvarjamo nove umetnije, jih ob letu razstavljamo in dokazujemo, da tudi v zrelih letih lahko sebi popestriš življenje in ustvarjaš zase, pa tudi za druge, predvsem pa skrbiš za svojo vsestransko rast, dobro voljo, kondicijo in zdravje.

Binca Lomšek