Obisk Islamskega kulturnega centra

Objavljeno .

Muslimanski kulturni center Ljubljana

 Spoštovani člani, vabljeni na organiziran obisk Islamskega kulturnega centra, ki bo potekal v četrtek, 2. marca 2023, ob 16. uri.

Ogled s strokovnim vodstvom bo trajal približno uro in pol. Ogledali si bomo notranjost džamije ter izobraževalni in športno-rekreacijski del kompleksa. Seznanili se bomo z osnovami islama, zgodovino islamske skupnosti na Slovenskem in prizadevanji za izgradnjo džamije v Ljubljani. Na voljo bo tudi čas za postavljanje vprašanj.

Vstop v džamijo z obuvali in v neprimernih oblačilih ni dovoljen, kar pomeni, da se mora spoštovati sproščeno-elegantni oblačilni kodeks z obutimi nogavicami, s pokritimi nogami in rokami [ohlapna oblačila z dolgimi hlačnicami ali krili do gležnjev in dolgimi rokavi] ter nošnje pokrivala. Sestavni del zunanjosti je tudi snažnost oblačil in osebna higiena. V prostorih ni dovoljeno uživanje hrane, pijače, glasno govorjenje in telefoniranje. Od obiskovalcev se pričakuje, da spoštujejo svetost prostora.

 

 

PRIKAZ OBLAČENJA V ČASU OBISKA

330483958 883158969590800 5076255416224187227 n

Cena: 4,00 EUR za člane Društva Lipa, za druge udeležence 6,00 EUR.

Rezervacija prijave samo osebno, v času uradnih ur v pisarni Društva Lipa do 23. 2. 2023. Prijava bo potrjena ob plačilu cene izleta.

Prihod v Ljubljano je v lastni režiji z vlakom ali avtobusom. 

Naslov: Džamijska ulica 10, 1000 Ljubljana.

Marjan Ravnikar, predsednik Društva Lipa - Univerza za tretje življenjsko obdobje Domžale